Szukaj

Dlaczego warto kupować u nas?

  • Systemy płatności bezpieczne w 100%

  • Płać w PLN

  • Ponad 3,5 mln sprzedanych biletów

Podobne wydarzenia

Podobne kategorie

Watykan i Kaplica Sykstyńska: 4,5-godzinna wycieczka z przewodnikiem

5.0 (2)
Od 469 PLN

Weź udział w przedłużonej wycieczce po Watykanie, obejmującej schody Bramantego, Kaplicę Sykstyńską, Pinakotekę i Bazylikę św. Piotra. Jest to idealna opcja dla wszystkich tych, którzy pragną szczegółowo zapoznać się z Muzeami Watykańskimi.

Ważne informacje

- Omiń kolejkę do Muzeów Watykańskich
- Weź udział w specjalnej wycieczce po Muzeach Watykańskich
- Zobacz schody Bramantego, które zwykle są niedostępne dla zwiedzających
- Odwiedź Muzeum Etruskie i nową Pinakotekę
- Omiń kolejkę do Bazyliki Świętego Piotra
- Zwiedzaj w małej grupie, liczącej maksymalnie 20 osób

Czego mogę się spodziewać?

Weź udział w przedłużonej wycieczce po Watykanie
Omiń kolejkę do Muzeów Watykańskich i oszczędź swój cenny czas podczas pobytu w Rzymie.

Rozpocznij zwiedzanie przy kamiennych, spiralnych schodach Bramantego, które zostały wykonane w 1512 r. i znajdują się wewnątrz wieży. Skorzystaj z rzadkiej okazji podziwiania tego dzieła architektury. Tylko nieliczni mieli kiedykolwiek okazję postawić swoją stopę na tych schodach, dzięki czemu poczujesz się wyjątkowo.

Podziwiaj piękne obrazy w Pinakotece  – watykańskiej galerii malarstwa. Zobacz ,,Przemienienie Pańskie" Rafaela, ,,Zdjęcie z krzyża" Caravaggia i niedokończone dzieło Leonarda da Vinci, ,,Święty Hieronim na pustyni".

Oczywiście odwiedzisz również inne miejsca, w tym dziedziniec Pinecone, Galerię Arrasów, Galerię Map, Galerię Kandelabra i najważniejszy punkt każdej wycieczki  – Stanze Watykańskie.

Nie możesz również pominąć najważniejszej części Muzeów Watykańskich, czyli Kaplicy Sykstyńskiej. Będziesz mieć tu czas, aby zachwycić się pięknem tego miejsca.

W następnej kolejności udasz się przez specjalne drzwi Kaplicy Sykstyńskiej do Bazyliki św. Piotra, omijając po drodze długą kolejkę. Codziennie oprócz środy będziesz mógł wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem po tym kolosalnym budynku. Oprócz tego, że jest to jedna z najważniejszych świątyń dla chrześcijan, znajduje się tu również słynna rzeźba Michała Anioła, „Pieta”.

Jak to działa?

Jak mogę zarezerwować bilety?
Wkrótce po dokonaniu rezerwacji otrzymasz swój bilet elektroniczny mailem. Wydrukuj go i przynieś ze sobą na wycieczkę.

Gdzie zaczyna się wycieczka?
Miejsce rozpoczęcia wycieczki znajduje się pod szerokimi schodami po drugiej stronie ulicy od wejścia do Muzeum Watykańskiego. Schody te są usytuowane pomiędzy Caffè Vaticano i hotelem Alimandi Vaticano na rogu Viale Vaticano i Via Tunisi.

Bądź na miejscu 15 minut przed rozpoczęciem wycieczki.

Gdzie kończy się wycieczka?
Wycieczka kończy się w Bazylice św. Piotra na placu św. Piotra. Zazwyczaj w środy, kiedy bazylika jest zamknięta, zwiedzanie kończy się przy wejściu do Muzeum Watykańskiego.

Jak długo trwa zwiedzanie?
Wycieczka trwa 4,5 godziny.

W jakich językach dostępna jest wycieczka?
Wycieczka jest dostępna w języku angielskim, niemieckim i francuskim.

Czy obowiązuje dress code?
Tak, w miejscach kultu religijnego obowiązują ścisłe zasady dotyczące ubioru. Kolana i ramiona muszą być zakryte i zasada ta odnosi się zarówno do mężczyzn, jak i do kobiet. City Wonders i Ticmate nie ponoszą odpowiedzialności za odmowę wstępu z powodu niewłaściwego ubioru.

Ważne informacje

- W niektórych miejscach mogą zostać wprowadzone dodatkowe środki bezpieczeństwa. Skutkiem tego mogą być opóźnienia, związane z koniecznością poddania się kontroli. Mogą zostać wprowadzone ograniczenia rozmiaru wnoszonych toreb. Aby uniknąć problemów lub odmowy wstępu, radzimy nie zabierać ze sobą dużych plecaków i toreb (małe są dozwolone). Zabronione jest wchodzenie na teren Watykanu z dużymi torbami, statywami, parasolami i plecakami.
- Możesz skorzystać z bezpłatnej przechowalni bagażu, jednak wiąże się to z koniecznością wcześniejszego opuszczenia wycieczki celem odebrania swoich rzeczy.
- W środowe poranki i popołudnia Bazylika św. Piotra może być zamknięta dla zwiedzających ze względu na audiencje, które odbywają się na placu św. Piotra. Jeśli chcesz zwiedzić świątynię, wybierz inny dzień. Zdarza się, że Bazylika św. Piotra jest zamykana w ostatniej chwili ze względu na ceremonie religijne. W przypadku wystąpienia takiej sytuacji, z przyjemnością zaoferujemy zwiedzającym dłuższą wycieczkę po Muzeach Watykańskich. Chociaż staramy się uprzedzać wcześniej o planowanych utrudnieniach w dostępie do bazyliki, niekiedy udzielenie takiej informacji nie jest to możliwe. W takich przypadkach nie możemy zaoferować zwrotu kosztów ani rabatów.
- Z przykrością informujemy, że wycieczka nie jest dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich oraz mających problemy z poruszaniem się i wymagających pomocy. Nie ma również możliwości wstępu z wózkami dla dzieci.

Kategorie biletów

Dla dorosłych (19+)
Dla młodzieży (6-18)
Dla dzieci (0-5) - zwiedzanie bezpłatne

Zarezerwuj teraz

Fantastycznie: 5.0 – 2 opinie

Zarezerwuj

czw, 23 maj 2024

Bilety podlegające zwrotowi Bilety podlegające zwrotowi
Bilety podlegają zwrotowi z 48-godzinnym wyprzedzeniem. W niektórych przypadkach może zostać naliczona opłata za anulowanie rezerwacji w wysokości 20%.

Natychmiastowe potwierdzenie

Wydrukuj bilet

Czas trwania: 4 godziny 30 minuty

Co jest zawarte w cenie?

- Skip the line-ticket to the Vatican.
- Access to the Sistine Chapel and St. Peter's Basilica.
- Access to the Bramante Staircase, the Etruscan Museum and the Pinacoteca Gallery.
- A guided tour.

Godziny odjazdów

Wskazówki

Watykan i Kaplica Sykstyńska: 4,5-godzinna wycieczka z przewodnikiem

Adres
The corner of Viale Vaticano and Via Tunisi 00192 Roma Italy

×

Pomoc w języku angielskim

22 397 91 68 22 397 91 68

Potrzebujesz pomocy z rezerwacją? Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.